18-03-2015 13:21
2340
İZMİR FERFORJE |  0 535 565 73 44
Ferforje bir aşktır sloganıyla yola çıkan firmamız birçok ferforje uyguamsı yapmıştır . Referanslarını değerli müşterileriden alan firmamız ve deneyimli kadromuz, mutlak süre içerisinde sizlere


İZMİR FERFORJE

İZMİR FERFORJEFerforje bir aşktır sloganıyla yola çıkan firmamız birçok ferforje uyguamsı yapmıştır . Referanslarını değerli müşterileriden alan firmamız ve deneyimli kadromuz, mutlak süre içerisinde sizlere yardımcı olacaktır.

İZMİR FERFORJE : Bina çevre korkulukları, evimizi ve bizleri koruyan en büyük nitelikle ürünlerdir. Hırsızlara ve yabancılara karşı genellikle koruma görevi üstlenen korkulukların günümüzde değeri gittikçe artmaktadır. Sizde Bina Çevre korkuluğuna ihtiyaç duyuyorsanız firmamızla irtibata geçebiirsiniz.

İZMİR FERFORJE : Villa ve Bahçe Kapıları, toplu konut sisteminden ve kitlesel yaşam alanından uzaklaşmış, bireysel ve sade bir yaşam tarzına kapıları açılan villaları, ihtişamları, lüksleri ve konforları ile tanıyoruz. Bütün bu güzelliklerin bir arada bulunduğu bir yaşam alanında, elbette ki emniyetin yeri oldukça büyük ve önemlidir. Dışarıdan bakıldığında, bu büyük mekanların güvenliğini en üst düzeyde sağlayabilecek, sağlamlığından ve dayanıklılığından taviz vermeyecek bir kapı sistemlerinin bu alanda uygulanmış olması gerekmektedir. Demir gibi oldukça mukavemetli ve güçlü bir yapıya sahip olan ham maddesi ile aranılan bütün özellikleri bünyesinde barındıran Ferforje Villa Kapısı Modelleri, yalnızca muhkemlikleriyle değil, aynı zamanda estetik ve zarif görünüşleriyle de alana uyum sağlayacak dekoratif görsellikler kazandırmaktadır.

İZMİR FERFORJE : Ferforje, Fransızca bir sözcüktür. Sözlük karşılığı; “ocakta çalışılan ve dövülerek işlenilen demir” olan ferforje sözcüğü, bugün günlük hayatta demir işçiliğiyle yapılan bir sanatın adıdır. Eski demir ustaları kömür ocağında kızdırdıkları demiri, örste çekiçle döverek şekil verirlerdi, zaman içerisinde işi daha da ilerleterek bunu bir sanata dönüştürmüşler. Demirin ateşle dövülmesinden ustalarından elinden ferforje sanatı doğmuştur.

İZMİR FERFORJE : Eski demir ustaları günlük işlerde kullanılan basit at nalı, kazma, saban demiri gibi kaba demir aletleri yaparken bazı demir ustaları kendilerini geliştirerek ve zamanla ustalaşarak süslü ve ince işler yapmaya başlamış. Ocakta kızaran demirin, hünerli ustaların ellerinde oya gibi işlenmesiyle ortaya çıkan sanat eserlerine ferforje denmiştir. Bina ve çevre korkuluklarında sağlamlığın ve güvenin tek adresi Ferforje bina korkuluklarıdır..

İZMİR FERFORJE


( 2340 Okunma )